Olga Tokarczuk na London Book FairData: 15.03.2017

London Book Fair to jedna z największych imprez światowego rynku książki. Tegoroczna edycja ma szczególne znaczenie dla polskich wydawców, Polska bowiem jest Market Focus, czyli gościem honorowym. Jedną z gwiazd tegorocznej edycji jest autorka Ksiąg Jakubowych Olga Tokarczuk.

W maju nakładem Fitzcarraldo Editions ukaże brytyjskie wydanie powieści Bieguni - angielski tytuł książki to Flights (tłum. Jennifer Croft). Już teraz, dwa miesiące przed premierą, twórczość polskiej autorki wzbudza duże zainteresowanie wśród odwiedzających targi agentów literackich i dziennikarzy. 
 
"The Bookseller", najważniejsze brytyjskie czasopismo poświęcone książkom, we wstępie do obszernego artykułu o Oldze Tokarczuk określa ją mianem kandydatki do literackiej Nagrody Nobla.
 
We wtorek 14 marca, w pierwszy dzień targów, pisarka wzięła udział (wraz z Amandą Jennings i Zygmuntem Miłoszewskim) w panelu dyskusyjnym zatytułowanym "Am I a Crime Writer?" (Czy jestem autorem kryminałów?), wieczorem zaś odbyło się spotkanie A Life of crime? w British Library (ponownie z Zygmuntem Miłoszewskim), podczas którego Olga Tokarczuk opowiadała o cieszącej się gigantycznym powodzeniem powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych" i powstałym na jej bazie filmie Pokot Agnieszki Holland. 
 
W środę 15 marca Olga Tokarczuk jest Author of the day (Autorka Dnia) - jednym z planowanych wydarzeń jest spotkanie z pisarką w English PEN Literary Salon, które poprowadzi Rosie Goldsmith.
 
London Book Fair trwają od 14 do 16 marca.