Olga Tokarczuk jedną z gwiazd PEN World Voices Festival w Nowym JorkuData: 25.04.2016

Olga Tokarczuk jest jedną z gwiazd zaproszonych do Nowego Jorku na PEN World Voices Festival. To jedna z największych literackich imprez na świecie.

Festiwal PEN World Voices, którego pomysłodawcą jest Salman Rushdie, organizowany jest przez PEN American Center - amerykański oddział międzynarodowego stowarzyszenia pisarzy. Spotkania festiwalowe, na które przychodzi kilka tysięcy czytelników, w tym przedstawiciele największych domów wydawniczych oraz redaktorzy opiniotwórczych magazynów, jak „New Yorker″ i „New York Review of Books″, mają zwiększyć zainteresowanie Amerykanów obcojęzyczną literaturą. Tegoroczny festiwal zakończy się 1 maja.

W tym roku w Festiwalu zjawi się 150 pisarzy z 30 krajów.

Olga Tokarczuk weźmie udział w wieczorze inauguracyjnym, poświęconym używkom i ludzkiej potrzebie ucieczki od rzeczywistości. Obok polskiej pisarki w spotkaniu tym uczestniczyć będą m.in. laureat Nagrody Bookera z roku 2015 Marlon James, znany także w Polsce rosyjski pisarz Borys Akunin,  dziennikarka śledcza i obrończyni praw kobiet Lydia Cacho z Meksyku, irlandzka pisarka i laureatka Nagrody Bookera Anne Enright, performer i pisarz pochodzenia meksykańskiego Guillermo Gómez-Peña.

Autorka Ksiąg Jakubowych weźmie takze udział w wydarzeniu zorganizowanym w Tenement Museum na Lower East Side. Sześciu pisarzy będzie czytać fragmenty swojej twórczości w przestrzeni muzeum – budynku z 1863 roku, który był mieszkaniem dla kilku tysięcy nowojorskich imigrantów. Czytanie odbędzie się w środę, 27 kwietnia o godz. 18:30.

 

więcej na stronie: http://worldvoices.pen.org/