"Księgi Jakubowe" wśród najlepszych książek roku 2015 w SzwecjiData: 4.12.2015

Redakcja  dziennika „Svenska Dagbladet” uznała Jakobsböckerna, czyli Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk za jedną z najważniejszych książek roku. 

Bardzo dobre wiadomości docierają do nas ze Szwecji. Redakcja porannego dziennika „Svenska Dagbladet” uznała Jakobsböckerna, czyliKsięgi Jakubowe Olgi Tokarczuk za jedną z najważniejszych książek roku.

 

Dzieło Tokarczuk ukazało się po szwedzku pod koniec października w oficynie Ariel. Przekładu na język szwedzki dokonał Jan Erik Swahn, który tłumaczył także kilka wcześniejszych powieści polskiej pisarki.

 

Książka pozostaje w Szwecji jednym z najpopularniejszych świątecznych prezentów, a ranking „Svenska Dagbladet” uchodzi powszechnie za  doskonałe źródło informacji o najciekawszych lekturach.

Warto przypomnieć, że Olga Tokarczuk w dniach 23 i 24 października odbyła kilkudniową wizytę w Szwecji, gdzie promowała szwedzkie wydanie Ksiąg Jakubowych. Autorka wzięła udział w serii spotkań autorkskich poświęczonych jej twórczości, które odbywały się w Moderna Museet.