Księgi Jakubowe książką roku w"Polityce" i w radiowej TrójceData: 22.12.2014

Z ogromną radością informujemy, że Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk zostały wybrane Książką Roku 2014 w tygodniku "Polityka" oraz w audycji "Z najwyższej półki" w Programie III Polskiego Radia.

W tygodniku "Polityka" wyboru najważniejszych książek roku dokonała Justyna Sobolewska. Księgi Jakubowe zajęly 1 miejsce w kategorii "Literatura - Polska". W uzasadnieniu napisano: Tokarczuk udowodniła, że można napisać ponad 900-stronicową powieść, pełną malarskich opisów, dysput religijnych i listów, ktora trzyma w napięciu.

Listę najważniejszych książek ogłoszono również w programie "Z najwyższej półki"  w radiowej Trójce. Michał Nogaś (i zaproszeni przez niego eksperci, dziennikarze i krytycy, m.in. wspomniana już Justyna Sobolewska z Polityki, Szymon Kloska z Instytutu Książki, Marcin Wilk) ogłosili listę 21 tytułów.

Miano Książki Roku otrzymała najnowsza powieść Olgi Tokarczuk.

Lista najważniejszych książek 2014 roku w programu "Z najwższej półki" dostępna jest na stronie Polskiego Radia, tu także można posłuchać calego programu: KLIKNIJ TUTAJ>>>

 

Na tym nie koniec. W trójkowej audycji Radiowy Dom Kultury ogłoszono plebiscyt na najważniejsze wydarzenia 2014 roku. W kategorii Książka Roku Księgi Jakubowe są jednym z 10 kandydatów.

Zachęcamy do głosowania: http://www.polskieradio.pl/9/209/Artykul/1331781,Rok-2014-w-kulturze-Wez-udzial-w-plebiscycie-RDK